Kategórie
Detské potreby Oblečenie, obuv a textil

Protišmykové pančuchy aj podbradníky: zanedbávané prvky výbavičky

Dieťatko na ceste a k tomu veľa milých povinností. A niekedy aj stresov. To keď máte tesne pred pôrodom a vlastne ani neviete, čo všetko treba kúpiť, aby ste mali… no, všetko.

Na internete samozrejme existujú zoznamy, ktoré vám nákup výbavičky výrazne uľahčia, no ani tieto zoznamy často nebývajú kompletné. Často na nich chýbajú niektoré podstatné položky; pár z nich si predstavíme neskôr. No a čo tak si vytvoriť vlastný zoznam?

Nejakú prehľadnú zdieľanú tabuľku, ktorú môžete preposlať príbuzným. A tí si z nej budú môcť sami vybrať, ktorý riadok z výberu sami vyberú ako svoj darček k narodeniu vášho dieťatka. Vďaka tomu môžete mať všetko potrebné a nemusí dochádzať k duplikátom.

Pri vytváraní zoznamu však nesmiete zabúdať na dva prvky výbavičky, ktoré bývajú často zanedbávané. Ide o špecifické záležitosti, a síce protišmykové pančuchy a podbradník.

Obidve položky by ste však do zoznamu mali pridať minimálne dvakrát, aby vaše bábätko malo vždy jednu vec čistú a druhá sa medzitým mohla prať.

Protišmykové pančuchy zabránia pádom

My starší sme možno prežili aj bez nich, ale prečo sa trochu viac nezamerať na prevenciu? Protišmykové pančuchy, ktoré máme na mysli, dokážu zabrániť mnohým pádom.

A to vďaka špeciálnemu protikĺzavému povrchu spodnej časti chodidiel, ktorý obsahuje špeciálne „výrastky“ pre pohodlnejší pohyb po klzkých povrchoch, ako sú napríklad plávajúce alebo vinylové podlahy. 

Vaše dieťa v protišmykových pančuchách bude síce padať aj naďalej, ale tých pádov bude oveľa menej. Nejaké to rozbité koleno síce budete zažívať aj naďalej, ale prečo tomu ísť naproti? Aj keď na väčšinu pádov dieťa do hodiny zabudne, na rozdiel od nás dospelých.

Na webe slovlenka.sk sú dostupné protišmykové pančuchy, ktoré sú vyrobené z bavlny a vďaka tomu sa dobre perú aj nosia.

Bavlna je prírodný materiál, ktorý je kvalitný a okrem toho príjemný na dotyk. Čo je dobré aj pre vaše dieťa, ktoré v pančuškách často trávi celý deň, tak pre vás dospelých, keď bábätko zoberiete na ruky, aby ste ho pomojkali.

Dôležité je aj to, že bavlnené protišmykové pančuchy sú teplé a vytvárajú tak izolačnú vrstvu, ktorá môže slúžiť v chladných dňoch ako spodná vrstva pod nohavice či v prípade dievčat pod sukňu. Môžu však byť aj jedinou vrstvou, chrániacou dieťa pred chladom od podlahy.

U menších detí ideálne v kombinácii s plienkou. Ale niektoré pančuchy, ktoré predávame, sú veľkostne vhodné aj pre detí až do štyroch rokov.

Nezabudnite ani na podbradník

Netreba zabúdať ani na podbradník, ktorý vám ušetrí veľa času a námahy. Dieťatku sa totiž pri jedle často stáva, že sa ušpiní. S podbradníkom na krku však ušpiní zväčša len tie bavlnené podbradníky. Čo ocenia predovšetkým mamičky, ktoré už nebudú musieť trikrát denne zapínať práčku.

Obaja rodičia potom pozitívne dopady podbradníka uvidia na účtoch za elektrinu a vodu. Podbradník stačí väčšinou len vyplákať v rukách, nechať vysušiť a môžete pokračovať.

V ponuke on-line obchodu Slovlenka máme bavlnené podbradníky značky New Baby, ktoré sú rovnako ako spomenuté pančušky príjemné na dotyk.

Kvalitné spracovanie ide ruku v ruke s dizajnom, ktorý zahŕňa pekné detské vzory a obrázky, ale tiež nápisy v slovenčine a češtine, ktoré spomínajú často aj toho, kto podbradník dieťatku zohnal.

Ak vaše dieťatko nezdedilo väčšinu výbavičky po staršom súrodencovi či kamarátovi, potom si isto dokážete predstaviť tú cenu všetkého, čo je pred jeho narodením potrebné kúpiť.

Protišmykové pančušky aj podbradníky od slovlenka.sk sú našťastie cenovo dostupné a tak si nemusíte lámať hlavu s tým, kde zoženiete peniaze na ďalšie dôležité veci.