Kategórie
Móda Pánske odevy

Pánske zimné bundy: Na čo nezabúdať pri výbere

Zima je v plnom prúde a vy sa neviete rozhodnúť, aký typ zimnej bundy je pre vás najvhodnejší? Pánske zimné bundy sú základným prvkom vášho šatníka v chladnom počasí a ich nákup jedno z najdôležitejších nákupných rozhodnutí, ktoré urobíte počas tohto ročného obdobia.

Pri výbere bundy na zimu je dobré myslieť nie len na jej praktickú stránku, ale aj na jej prevedenie a štýl, ktorý preferujete. Dobrá bunda by mala pozdvihnúť váš vzhľad a samozrejme by vás mala poriadne zahriať. Pripravili sme pre vás článok, v ktorom vám priblížime na čo všetko by ste mali myslieť, keď kupujete pánske zimné bundy.

Nie každá zimná budna sa hodí na každú príležitosť

Pánske bundy na zimu by nemali chýbať ani vo vašom šatníku. Aj pri zimných bundách platí, že nie každá bunda sa hodí na každú príležitosť. Preto je ideálne zaobstarať si ich hneď viacero, aby ste ich mohli vhodne doladiť k vašim outfitom a prispôsobiť sa aj vrtochám počasia.

Pánske zimné bundy by vám mali umožniť zostať v suchu a pohodlí. Výber zimnej bundy je nákup, ktorý súvisí viac s investovaním ako s výdavkami. Kvalitná bunda by vám totiž mala vydržať niekoľko rokov. Preto je dobré zvoliť si typ bundy, ktorý pôsobí nadčasovo. Určite nám dáte za pravdu, že pre všetkých mužov neexistuje jediná dokonalá univerzálna bunda.

Zimná bunda

Každá zimná bunda by mala odrážať osobnosť a štýl jej nositeľa, zohľadňovať činnosti a aktivity, na ktoré sa bude využívať a jej funkčnosť. Bez ohľadu na to, aký typ bundy si vyberiete alebo ako ju chcete využiť, zameranie sa na niekoľko základných funkcií vám umožní z nákupu vyťažiť maximum.

Tu je niekoľko najdôležitejších prvkov, na ktoré by ste mali prihliadať.

Dĺžka pánskej bundy

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zvoliť si štýl bundy. Máte radšej páperovú bundu alebo elegantnejší vzhľad? Následne si určte ideálnu dĺžku bundy. Zimná bunda s lemom, ktorý končí pod bokmi, je ideálna do akéhokoľvek počasia.

Ak patríte k tým ľuďom, ktorí nemajú zimu príliš radi, siahnite radšej po dlhšej zimnej bunde. Tá vám zabezpečí pocit tepla a pohodlia nech už vás zastihne akékoľvek počasie.

Materiál vonkajšej vrstvy

Pokiaľ ide o oblečenie do zimného počasia, mali by ste vždy investovať do kúskov, ktoré sú vyrobené z vody a vetra odolnej textílie, ktorá sa až tak rýchlo nezničí. Kvalitnejšie tkaniny majú zvyčajne vyššiu cenu, avšak kabát alebo bunda vám budú slúžiť oveľa dlhšie.

Uprednostnite tkaniny, ktoré nie sú vyrobené z lacného nylonu a ktoré sa po niekoľkých mesiacoch používania nerozpadnú.

Materiál podšívky

Ide o vrstvu bundy, ktorá je najviac v kontakte s pokožkou a dobre zvolený kvalitný materiál vám pomôže udržať teplo. Materiál použitý na podšívku výrazne ovplyvňuje tepelný komfort vašej bundy. Fleece alebo ďalšia vrstva materiálu sú užitočné na udržanie tepla.

Materiál podšívky, ktorý dobre odvádza vlhkosť, vás udrží v suchu. To vám pomôže zostať v teple, pretože odvádza vlhkosť z pokožky. Materiál podšívky s týmito vlastnosťami môže byť obzvlášť užitočný, ak máte v pláne vykonávať akúkoľvek náročnejšiu fyzickú aktivitu počas nosenia bundy.

Izolačné vlastnosti

Izolácia je jedným z najdôležitejších aspektov každej zimnej bundy. Existujú dva základné typy izolácie – prírodná (páperová) a syntetická. Bunda s použitím husieho či kačacieho páperia, býva ľahšia ako syntetické materiály. Ďalšou hlavnou výhodou tohto typu izolácie je schopnosť odvádzať vlhkosť a udržiavať vaše telesné teplo.

Syntetická izolačná vrstva je zvyčajne vyrobená z polyesterových vlákien. Zimné bundy, ktoré obsahujú syntetickú izoláciu, sú pomerne dobre odolné voči vode. Tento typ izolácie vám navyše umožní zostať v teple, aj keď ste mokrí. To je kľúčová vlastnosť syntetiky, ktorá vám pomôže udržať teplo a pohodlie aj v chladnom počasí, napriek tomu, že navlhne. 

Kapucne

Štýlovým doplnkom zimnej bundy je odpopínacia kapucňa s kožušinou. Zimné bundy s kožušinou vyzerajú veľmi trendy, poskytujú dostatok tepla a chránia vás pred zimou či nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

V posledných rokoch je u mužov veľmi obľúbená aj riflová bunda s kožušinou alebo zateplená riflová bunda. Tento typ zimnej bundy sa hodí nielen k ležérnejšiemu štýlu, ale aj k tomu elegantnejšiemu.

Pánske elegantné zimné bundy

V prípade, že je bežnou súčasťou vášho štýlu nosenie obleku, ideálne je siahnuť po elegantnej zimnej bunde. Zvoľte si neutrálnu farbu ako je čierna, šedá či hnedá. Uvidíte, že váš celkový outfit bude pôsobiť vkusne a zároveň sa v ňom budete cítiť príjemne a pohodlne.

Pár tipov na záver

Keď nájdete pánsku zimnú bundu, ktorá sa vám páči, preskúmajte ju, aby ste sa ubezpečili, že je skutočne kvalitná. Skontrolujte švy a uistite sa, že z nich nevisí žiadna niť. Šitie by tiež nemalo prechádzať cez izoláciu v bunde.

Online nákupy sa dnes tešia veľkej obľube a aj vďaka ústretovým podmienkam vrátenia tovaru, v prípade, ak sa vám nebude takto zakúpená bunda nesadne alebo sa vám nebude páčiť. Neváhajte kontaktovať predajcu telefonicky alebo online a spýtať sa na to, čo vás zaujíma. Určite vám veľmi radi zodpovedajú vaše zvedavé otázky alebo poradia pri výbere.

Pohodlie nadovšetko

V súčasnosti je možné vybrať si z veľkého množstva búnd na zimu – od páperových búnd, cez bundy s kožušinou až po elegantné pánske bundy. Pánske bundy musia byť predovšetkým pohodlné a ochrániť vás pred snehom, mrazom a vetrom. Ak si chcete dobre vybrať zimnú bundu podľa svojich preferencií, uistite sa, že si ju budete môcť prispôsobiť.

Medzi bežné funkcie prispôsobenia patria úpravy kapucne, sťahovacie šnúrky, patentky, klapky a manžety na zápästí. Účelom týchto prvkov je prispôsobiť bundu vašim potrebám a umožniť, aby vám lepšie sedela.

Neváhajte a zadovážte si štýlové pánske zimné bundy ešte dnes! Nájdite rovnováhu medzi materiálom, hmotnosťou a izolačnými vlastnosťami, ktorá zodpovedá vášmu štýlu. Ak si nie ste istý svojim výberom, na bestlook.sk vám určite poradia.