Kategórie
Zdravie a životný štýl

Ako bojovať so zadržiavaním vody v tele

Zadržiavanie vody v tele znepríjemňuje život značnej časti populácie. Okrem estetických problémov so sebou prináša aj ďalšie zdravotné komplikácie. Aby ste vedeli, ako vyhrať nad týmto nepriateľom, potrebujete ho najprv spoznať.

Zadržiava vaše telo vodu?

Náhle priberanie na váhe alebo viditeľné opuchy sú jednými z príznakov zadržiavania vody. V telesných dutinách a tkanivách takto telo hromadí nadmerné množstvo tekutiny. Najčastejšie si môžete všimnúť, ako vám opuchnú končatiny a brucho.

Zvýšte príjem tekutín

Zvýšený príjem tekutín pomáha proti zavodneniu organizmu. Aj keď sa to na prvý pohľad zdá nelogické. Uprednostnite kvalitné ovocné šťavy, čaje či bylinné nápoje pred čistou vodou. Skvelý prostriedok pre podporu pitného režimu, detoxikácie a zdravého chudnutia sú instantné bylinné nápoje. Postarajú sa o zníženie zadržiavaného množstva vody vo vašom tele. Sú tiež prospešné aj pre zdravie vašich obličiek.

Znížte príjem soli

Nadmerný príjem solí vášmu organizmu škodí. V soli obsiahnutý sodík ohrozuje najmä obličky. Ak zvyknete konzumovať veľa solených pokrmov, mali by ste čo najskôr upraviť jedálniček. Dosť bolo hranoliek a jedál z fastfoodov. Tie nahraďte väčším množstvom zeleniny a ovocia. Namiesto obyčajného bieleho chleba kupujte celozrnné pečivo.

Potraviny s obsahom soli
Potraviny s obsahom soli

Vyhýbajte sa jednoduchým cukrom

Jednoduché cukry sa nachádzajú hlavne v sladkostiach a sladkých nápojoch. Nahraďte ich zložitejšími sacharidmi. Ich hlavným zdrojom sú ryža, cereálie, chlieb, cestoviny, ovocie a už spomínaná zelenina. Odporúčame tiež do svojho jedálnička zaradiť aj vitamínové a minerálne komplexy.

Rozhýbanie lymfy podporí vyplavovanie odpadových látok

Pri riešení dôsledkov nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu a problémov so zavodnením organizmu pomáha tiež lymfodrenáž. Aktiváciou oblastí priamo pod kožou sa zefektívni cirkulácia lymfy a zlepší sa látková výmena. Pri lymfodrenáži rytmickými tlakovými pohybmi obnoví funkcia lymfatického a žilového systému. Únavové a odpadové látky najmä z kože a podkožia sa tak rýchlejšie odplavia a odbúrajú z organizmu.

Odporúčanie na záver

Nepodceňujte nadmerné zadržiavanie vody v tele. V prípade, že budete tento problém ignorovať riskujete ochorenia obličiek a srdca. Na stránkach herbastore.sk sa dozviete viac informácií ako odstrániť prebytočnú vodu z tela.